Zpět

10 minutový e-mail: Předcházejte nevyžádaným zprávám

digitální produktivita kybernetická bezpečnost práce s e-maily soukromí soustředění

Neplýtvejte se svojí hlavní e-mailovou adresou a nerozdávejte ji jako prospekty. 10 minutový e-mail vám s tím pomůže. V tomto článku se dozvíte, k čemu slouží a při jakých všedních činnostech vám vytrhne trn z paty.

10 minutový e-mail: Lroid
Lroid.com

Co je to 10 minutový e-mail

10 minutový e-mail je e-mailová schránka s omezenou životností, která je přístupná bez jakékoliv registrace. Životnost schránky bývá zpravidla 10 minut, podle toho je také tato hračička pojmenována. Stačí do vyhledávače zadat klíčová slova „10 minute e-mail“ případně „10 minutový e-mail“ a vyjede vám pestrá nabídka.

10minutemail.one
10minutemail.one
10minute-mail.org
10minute-mail.org

Hned po přístupu získáte časově omezenou e-mailovou adresu, kterou můžete jednoduše využívat:

  • Okopírujte dočasnou e-mailovou adresu
  • Vložte ji, kam potřebujete
  • Pokud vám přijde e-mail, uvidíte to přímo v dočasné schránce
Poutač: Facebook

Přidejte se k nám!

Rádi objevujete digitální svět a chcete získat více tipů? Staňte se součástí skupiny Digitální doteky na Facebooku, aby vám nic nového neuteklo. Pojďme být v kontaktu!

Chci do komunity

K čemu je 10 minutový e-mail vhodný

Tento nástroj vám pomůže především v případech, kdy se potřebujete někam zaregistrovat, musíte do kolonky vyplnit e-mailovou adresu, ale moc se vám do toho nechce. Například:

  • Chcete vyzkoušet novou on-line službu, ale nevíte, jestli vám bude vyhovovat.
  • Chcete si přečíst článek, ale pro jeho zobrazení potřebujete registraci.
  • Chcete stáhnout e-book, šablonu nebo jiný soubor, ale pro stažení musíte zadat e-mail.
  • Chcete hlasovat v soutěži, ale musíte se ověřit e-mailem.

Některé služby umí při registraci 10 minutové e-maily rozpoznat a nedovolí vám je využít. Obecně to ale funguje dobře. Díky tomu snížíte množství spamu, newsletterů a marketingových nabídek ve svém hlavním e-mailu. Pokud vám dokola chodí e-maily obchodního charakteru, o které nemáte zájem, mrkněte také na článek, jak se zbavit otravných newsletterů.

Baner: Na tohle pozor

Tohoto se vyvarujte

Výrazně nedoporučujeme používat 10 minutové e-maily pro oficiální účely, jako jsou bankovní účty, služby poskytovatelů (mobilní operátor, elektřina, pojištění) nebo skutečné účty na Facebooku, Instagramu atp. Tyto služby pravidelně posílají důležité e-maily. Takže pamatujte: Nepoužívejte 10 minutové e-maily pro registrace, ze kterých očekáváte důležité e-maily!

Ochraňte svůj e-mail i pozornost

Přeplněná e-mailová schránka působí na naši psychiku. Máme kvůli ní pocit, že nic nestíháme. Nadbytečné notifikace nás zbytečně rozptylují od pracovních úkolů. Díky 10 minutovému e-mailu můžete chránit nejen svoji hlavní e-mailovou adresu, ale v konečném důsledku i náladu a pozornost. Náš oblíbený 10 minutový e-mail je Lroid, protože je elegantní a není plný křiklavých reklamních upotávek. Najděte si i vy své oblíbené řešení, které přispěje k vaší digitální produktivitě.

Předchozí článek Další článek