Zpět

Sdíleli jsme zkušenosti s lektory Člověka v tísni

Jak souvisí organizace Člověk v tísni, mobilní telefony a energetické drinky? To vám prozradíme v tomto příspěvku.

Člověk v tísni odvádí záslužnou práci. Pomáhá totiž lidem, kteří se ocitli v tíživých životních situacích nebo lidem, kteří nežijí v takovém blahobytu, jak jsme my ostatní zvyklí. A jeho pracovníci si uvědomují, že do nepříjemných životních situací se můžeme v životě dostávat i kvůli digitálním technologiím. Působí na naši psychiku, mohou ovlivňovat naše jednání a měli bychom dětem pomáhat, aby je využívaly zodpovědně a měly pod kontrolou.

Proto nás potěšilo, když nás zástupci této organizace oslovili, abychom jeho lektory, kteří pracují s dětmi, uvedli do problematiky digitálních technologií a digitálního dětství a sdíleli s nimi naše know-how. Tohoto úkolu se zhostila Petra. A na základě zpětných vazeb a reakcí od účastníků soudíme, že se celá akce povedla. Pochvalovali si jak příjemný projev, tak užitečné informace a inspiraci pro svoji praxi. Máme radost a děkujeme!

A co vy? Věděli jste třeba, že…

  • …digitální technologie vyzařují tzv. modré světlo, které…
  • …může mít za důsledek, že se nám špatně usíná a spí…
  • …protože náš mozek se dostatečně nepřipraví na noc…
  • …a tak děti vyhledávají přes den rychlou energii…
  • …kterou nachází mj. v energeťácích…
  • …které jsou plné sladidel a cukru?

Máme pro vás tip!

Téma digitálního dětství patří k našim srdcovým. Přibližujeme digitální svět dětí dospělákům, aby mu lépe porozuměli. Na toto téma jsme připravili i kurz s názvem: Jak na technologie bez vzteku a breku. Je to užitečný kurz pro pracovníky ve vzdělávání nebo skvělý benefit pro vaše zaměstnance, kteří přemýšlí, jak k digitálním technologiím ve výchově přistupovat bezpečně a zdravě.

Předchozí článek Další článek