Zpět

Den pro školu s Nadací České spořitelny

Svět je rozmanitý, proto by mělo být pestré i školní vzdělávání. Ukazovat dětem pestrost profesí, příležitostí, možností i myšlení. Z toho důvodu Nadace České spořitelny před pár lety spustila projekt s názvem Den pro školu.

Díky projektu Den pro školu si vyučující může zadarmo pozvat do výuky odborníka z praxe, aby oživil výuku, přinesl novou inspiraci, povyprávěl svůj profesní příběh nebo dětem představil téma, kterému se věnuje. Na portálu jsou zaregistrovány stovky dobrovolníků z různých oborů: policisté, fotografky, programátorky, právníci nebo třeba vědci. V nabídce najdete i náš profil.

Tentokrát si nás pozvala paní učitelka ze základní školy v Plumlově. Přivezli jsme dětem vzdělávací program o digitálních technologiích a bezpečnosti. V programu jsme využili různorodé didaktické metody vč. pohybových aktivit. Například:

🏝️ ostrov nálady
🪑 židli si vymění ten, kdo
💬 diskuze vrstevníků
📕 nebo čtení s porozuměním

Některé děti dokonce ovládl dřepovací virus a musely se odvirovat dřepováním. To děti bavilo nejvíce. Přikládáme i krátké video, kde se na dřepovací radovánky můžete podívat:

YouTube player


Kontakt se školní praxí si udržujeme rádi a zkušenosti dále využíváme při tvorbě vzdělávacích produktů pro děti. Těšíme se, až nás přes portál Den pro školu zase někdo osloví!

Máme pro vás tip!

Téma digitálního dětství patří k našim srdcovým. Přibližujeme digitální svět dětí dospělákům, aby mu lépe porozuměli. Na toto téma jsme připravili i kurz názvem: Jak na technologie bez vzteku a breku. Je to užitečný kurz pro pracovníky ve vzdělávání nebo skvělý benefit pro vaše zaměstnance, kteří přemýšlí, jak k digitálním technologiím ve výchově přistupovat bezpečně a zdravě.

Předchozí článek Další článek