Kurz: Jak na technologie bez vzteku a breku

Kurzy o digitálních technologiích a dětech bývají často frustrující a deprimující. My usilujeme o to, abychom digitální dětství řešili s nadhledem. Chceme, abyste odcházeli motivovaní a plní nápadů. Tohle všechno si povíme:

Témata kurzu: Digitální dětství (1. mobil, sociální sítě, hry)

7 lekcí pro lepší digitální dětství

  • Jak vybrat a nastavit první chytrý telefon
  • Jak pracovat s rodičovskými aplikacemi
  • Jak tvořit pravidla používání technologií
  • Jak dětem umožnit najít on-line rovnováhu
  • Jak na děti působí hry a mýty kolem nich
  • Jak přistupovat k sociálním sítím
  • Jak se vypořádat s nevhodným obsahem a pornem
YouTube player

Anotace kurzu k okopírování

Tento kurz nabízí cestu k harmonickému soužití s technologiemi v rodině. Kurz od vzdělávací značky Kudrna Sobková poskytuje realistický, ale současně nestresující pohled na výchovu dětí obklopených digitálními technologiemi. V 7 lekcích se naučíte, jak rozumně vybrat a nastavit první chytrý telefon pro vaše dítě, jak efektivně využívat rodičovské aplikace a jak s porozuměním stanovit pravidla pro používání technologií. Kurz vás provede hledáním on-line rovnováhy pro vaše děti, ujasní vliv her a sociálních sítí na dětskou mysl a nabídne strategie pro řešení problémů a práci s technologiemi v rodině. Zároveň se zaměříme na podporu digitálního zdraví dětí, s důrazem na odpočinek, učení a spánek. Tento kurz je nejen praktickým průvodcem, ale také zdrojem inspirace a nápadů, jak vést děti k bezpečnému a zdravému využívání digitálních technologií, a to vše s porozuměním a péčí.

Tvorba pravidel

Pomáháme nastavit pravidla používání digitálních technologií tak, aby odpovídala potřebám rodiny a byla respektována všemi členy.

Sociální sítě a hry

Průměrně tráví děti na mobilu 3, 5 hodiny denně. Nemalou část z toho tvoří sociální sítě a hry. Pojďme odhalit tento svět, a připravit děti na rizika, které zde číhají. 

Uživatelské dovednosti

Když děti objevují internet, zřizují si uživatelské účty, stahují aplikace a musí čelit nástrahám různých podvodníků. Ukažte dětem, jak v tom chodit.

Digitální zdraví

Naučte děti používat technologie nejen bezpečně, ale také s ohledem ke zdraví. Zaměříme se na tři oblasti: odpočinek, učení, spánek. 

Kde sbíráme inspiraci

K digitálnímu dětství přistupujeme s respektem. Nejsme dětští psychologové a nehrajeme si na ně. Celý kurz má ale silnou oporu v odborných zdrojích a konzultacích s experty z různých oborů a věd. Při formování našeho vlastního přístupu nám hodně pomohly i tyto knihy. Znáte je?

10 tipů pro lepší učení

Digitální technologie mohou mít na děti a jejich učení se kladný i záporný vliv. My víme, jak záporné vlivy snižovat a ty kladné zesilovat. Pomůžeme vašim dětem naučit se více za méně času a energie. Hledáte inspiraci jak začít? Mrkněte na našich 10 užitečných tipů, které můžete začít používat ihned.

Co se o nás říká

„S Davidem a Petrou se pravidelně potkávám na různých akcích, které jsou zaměřené na prevenci a vzdělávání dětí, rodičů i učitelů v kyberprostoru. Oceňuji jejich odbornost, nadšení a hlavně pozitivní přístup k mnohdy těžkým tématům. Jsem opravdu nadšený, že se jim daří dělat internetové prostředí zase o kousek bezpečnější.“

Martin Kožíšek
Projektový manažer, CZ.NIC

Báječné, přínosné, obohacující, zážitkové, profesionální. Petra je mimořádnou odbornicí
na digitální dětství a prevenci v kyberprostoru. To vzkazuje celý náš tým. Díky tomuto kurzu jsme získali inspiraci, měli příležitost rozšířit své obzory a diskutovat o nových formách rizikového chování našich dětí v on-line prostředí.“

Petra Nováčková
Vedoucí týmu, Kolpingovo dílo ČR

Mluvíme i v médiích

O dětech on-line, jejich bezpečnosti a pohodě už jsme toho namluvili hodně. Čím déle se tématu věnujeme, tím více formujeme náš vlastní přístup.

Na co se nejčastěji ptáte

Pro koho je kurz vhodný?

Chcete nahlédnout do on-line světa dětí, porozumět mu, pochopit rizika, kterým děti čelí a ukázat si, jak se o těchto rizicích s dětmi bavit? Jste rodič, vychovatel nebo učitel dětí ve věku od 5 do 12 let? Pak je tento kurz přesně pro vás.

Kdo si může kurz objednat?

Vzdělávací kurz není určen jednotlivcům. Kurz je určen všem firmám, státním i nestátním neziskovým organizacím, které chtějí nabídnout vzdělávání rodičům, vychovatelům a učitelům. Ať už k rozšíření odborných dovedností nebo třeba jako netradiční zaměstnanecký benefit. Pokud hledáte kurz pro rodiče neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím formuláře nebo e-mailu. Kurzy realizujeme prezenčně i jako webináře. Témata i formu přizpůsobíme vašim potřebám.

Co od nás potřebujete k realizaci?

Pokud se jedná o prezenční kurz, potřebujeme školící prostor s dataprojektorem a přístupem na internet. V případě webináře od nás získáte link, který zašlete účastníkům kurzu. Vše ostatní necháte na nás.

Kolik to stojí

Vždy záleží na individuální situaci klienta, jeho speciálních očekáváních a přáních. Chápeme ale, že je pro vás důležité znát alespoň přibližné ceny pro realizaci kurzu. Proto uvádíme dvě modelové kalkulace, které jsou v praxi nejčastější:

On-line realizace

2 hodiny

30 účastníků

obvykle 6 000 Kč*

*cena bez DPH, nejsme plátci

Off-line realizace

3 hodiny

30 účastníků

obvykle 17 000 Kč*

*cena bez DPH, nejsme plátci

Pojďme to probrat

Chcete vědět víc? Rádi odpovíme na vaše dotazy nebo vyjasníme případné obavy. Oslovit nás můžete mailem, telefonicky i přes kontaktní formulář. Na zprávy reagujeme obratem.