Zpět

Nášup digitálního vzdělávání pro Semily 🚀

Ve spolupráci s Městskou knihovnou Semily jsme uspořádali několik digitálních akcí. Přinášíme vám krátkou reportáž z naší dvoudenní dobrodružné cesty!

Spolupráce s knihovnami

V posledních měsících intenzivně spolupracujeme s knihovnami napříč republikou (Ústí nad Labem, Praha, Liberec, …, Zlín, Brno, …). Pouštíme se společně nejen do digitálního vzdělávání zaměstnanců knihoven, ale také do akcí pro veřejnost nebo školy. Díky tomu se setkáváme s iniciativními lidmi z knihoven, kteří mají zájem posouvat své okolí kupředu. Jsou města, na kterých je otisk knihovny opravdu znatelný. Mezi ně patří i Semily.

Byť nám po cestě do Semil nepřálo počasí a klacky pod nohy nám házela i navigace, dorazili jsme do cíle zdárně a včas! Ubytovali jsme se v místním hotelu Obecní dům, rozkoukali jsme se a vyrazili s elánem do knihovny. 💪

Digitální akce pro děti i dospělé

Sérii digitálních aktivit jsme zahájili seminářem pro veřejnost s názvem: Jak se ubránit kyberšmejdům. Pokryli jsme několik okruhů kybernetické bezpečnosti. Účastníci se naučili, jak lépe a bezpečněji pracovat s hesly, jaké psychologické manipulace na nás podvodníci používají a především: jak je včas odhalit a neskočit jim na špek.

Druhý den ráno jsme se pustili do dopoledního bloku pro žáky z místních škol. Realizovali jsme náš kyberdetektivní příběh s názvem Kdo hacknul Josefínu?! V tomto příběhu žáci řeší zápletku Josefíny, která ztratila přístup ke svým účtům a postupně získávají znalosti a dovednosti, které jim pomohou využívat kyberprostor bezpečněji. Když jsme si pročítali zpětné vazby žáků, měli jsme radost, že si přáli pokračování nebo aby byl program delší! ♥️

Po obědě se uskutečnil seminář kybernetické bezpečnosti pro zaměstnance úřadu, který náš triatlon zakončil. I v kině jsme si to užili. Když se kinem line smích, je to skvělý zážitek. Také zpětné vazby na tuto akci nás potěšily, protože se často objevovaly slova jako zábava a užitečnost. Přesně na to klademe důraz.

V březnu další štace

Semily si důležitost digitálního vzdělávání uvědomují, což potvrzuje také příspěvek paní starostky. V březnu se sem podíváme ještě jednou. Máme naplánovány další společné akce. Budeme realizovat program pro další třídy a rodičům přineseme téma digitálního dětství a rodičovství. Pokud jste ze Semil nebo okolí, neváhejte vyrazit!

Máme pro vás tip!

Jste nezisková organizace, která organizuje vzdělávací akce pro veřejnost? Máme připravenou přehlednou nabídku digitálních témat a aktivit, která vám můžeme nabídnout. Nášup digitálního vzdělávání může zažít i vaše město.

Předchozí článek Další článek