Zpět

Dům zahraniční spolupráce, MobilMania.cz a PF 2024

Tento týden jsme si opravdu užili! Naše radosti a postřehy sepíšeme v posledním příspěvku letošního roku.

Oslovil nás Dům zahraniční spolupráce a pozval nás krásnou vzdělávací akci pro učitele s názvem: Kód, AI, škola. Organizátoři Davida požádali, aby si připravil workshop na téma Kyberbezpečnost s ohledem na AI ve školství. A podle pozitivních ohlasů se to povedlo! Po workshopu byla na programu expertní panelová diskuze. David mj. mluvil o tom, že školy budoucnosti budou své žáky rozvíjet především emočně a sociálně. Pojmenoval také možnosti umělé inteligence, ve kterých se školy mohou inspirovat v byznysové sféře, aby poskytovaly co nejlepší službu svým žákům.

Dalším střípkem, který chceme v tomto příspěvku sdílet, je článek na portálu MobilMania.cz. Redaktoři se totiž inspirovali Davidovým příspěvkem na sociální síti X (dříve Twitter). O co šlo? Lupiči iPhonů začali používat vychytralý způsob, jak původní majitele ošálit, aby ukradený iPhone dobrovolně a vzdáleně odemkli a lupičům zpřístupnili. Jak se jim to daří zjistíte přímo ve článku. A protože se to může týkat i telefonů jiných značek, buďte opatrní!

Co závěrem? Když se ohlédneme přes rameno, byl rok 2023 opravdu intenzivní. Díky partnerům a spolupracujícím organizacím jsme se dostávali ke krásným vzdělávacím projektům a za všechny příležitosti moc děkujeme. Ale protože nejsme kovářova kobyla, o digitální rovnováze nejen mluvíme, ale také ji žijeme. Proto si od 15. 12. si bereme pracovní i digitální volno, abychom měli i na příští rok dostatek elánu a sil.

Přejeme vám poklidný advent, veselé Vánoce a pohodový vstup do roku 2024. A pamatujte, že je lepší s našimi přáteli sdílet radost a pohodu než viry a řetězové e-maily. Celé vánoční přání si můžete pustit v krátkém videu:

Předchozí článek Další článek