Zpět

Pomáháme učitelům zvládnout AI revoluci 🤖

Umělá inteligence (AI) a digitální revoluce s ní spojená je pro školní vzdělávání velkou výzvou. A to nejen pro strategii výuky a vzdělávací cíle, ale i pro samotnou práci učitelů. Z toho důvodu nabízíme společně s organizací INFRA kurz, který školám a učitelům pomáhá tento nápor dobře zvládnout. 🤝

Kurz s názvem Prozkoumejte s námi fascinující svět AI představuje učitelům, jak mohou nástroje AI využít ve svůj prospěch při každodenní práci. Dozví se, jak díky nástrojům AI urychlit plnění úkolů, aby ušetřili drahocenný čas. Naučí se také prakticky využívat AI nástroje pro tvorbu atraktivních textů, obrázků a dechberoucích videí.

Celý kurz je navržen tak, aby posílil digitální sebevědomí učitelů a pomohl jim začít AI nástroje přirozeně využívat. Vyvrátíme také některé mýty a obavy. 

Na začátku února jsme uspořádali hned dva běhy kurzu, jeden pro sborovnu gymnázia Cheb, druhý pro učitele 1. a 2. stupně základních škol z různých koutů republiky.

Zkoušeli jsme automatizovat a digitalizovat, co se dá. Aby učitelé mohli trávit méně času administrativou a rutinní prací a více energie věnovali práci s dětmi. Udělalo nám radost, že kurzy mají krásná hodnocení:

  • Po dlouhé době velmi přínosné školení, zejména jeho praktická část. Mile vystupující lektor, úkoly zaměřené na školství, zajímavé podněty do další práce. Velká spokojenost.
  • Velmi dobře připravené. Věcné, srozumitelné, podnětné, inspirující. Dobrá práce :-)!
  • Skvěle strávené tři hodiny. Potěšilo by mě pokračování.
  • Velmi dobře připravené, skvělé podněty!
  • Děkujeme za výborně připravený workshop, podnětné a skvěle poutavě zpracované, docela rychle to uběhlo!
  • … a mnoho dalších reakcí! 💙

V celkovém hodnocení získal kurz 96,5 % za dovednosti a přístup lektora a 90,5 % za praktičnost a užitečnost. Další běh kurzu AI pro učitele je vypsán na termín 29. 2. 2024.

Nepřehlédněte také kurz s názvem Učíme zážitkem: Aktivity pro výuku digitální bezpečnosti bez počítače, který je naplánován v termínech 26. 2. a 18. 3. 2024.

Těšíme se na viděnou!

Máme pro vás tip!

Rádi pomůžeme i učitelům ve vaší škole objevovat možnosti a limity AI. Máte naše slovo, že dodáme vzdělávací zážitek a zažijete celou řadu aha momentů. Namotivujeme také učitele, aby se do práce s AI bez obav pustili. Hned teď.

Předchozí článek Další článek