Zpět

Kyber tabu: skvělá série videí od TV Nova

digitální dětství digitální rodičovství kybernetická bezpečnost soukromí soustředění

Ovládá nás internet? Jsou naše rozhodnutí skutečně naše, nebo za nimi stojí neviditelné digitální mechanismy? Nástroje internetu jsou stále účinnější a bez nadsázky mohou manipulovat s naším podvědomím a chováním.

TV Nova přichází s projektem Kyber tabu, který má lidem pomoct uniknout ze spárů neférových internetových praktik.

Mimořádně přitažlivá videa

TV Nova publikovala na webu tv.nova.cz krátká (cca 5 minutová) videa, která diváky seznamují s fenomény a jevy na internetu. Projektů, které se těmto tématům věnují, je více. Ale velkým tahákem Kyber tabu je forma zpracování videí.

Průvodcem digitálním světem se stala Tereza Kostková. Videa jsou nejen naučná, ale také mimořádně atraktivní a vizuálně přitažlivá:

Kyber tabu: ukázka (epizoda Algoritmy)
Kyber tabu: ukázka (epizoda Budoucnost)

Epizody Kyber tabu

Prozatím publikovala TV Nova 14 epizod, která pokrývají rozmanitá témata a rizika digitálního prostoru. Konkrétně se můžete těšit na epizody:

  • Zprávovody, Data, Algoritmy, Reklama
  • Informace, Dezinformace, Informační válka, Duopol
  • Protihráči, Nálady, Závislosti, Politika
  • Kyber otázky a Budoucnost

Pokud je pro vás některý pojem nebo název epizody prozatím cizí, určitě se nebojte a epizodu si pusťte. Ve videu vše rychle pochopíte.

Stejně tak nepřeskakujte epizody, o kterých se domníváte, že už máte dostatek znalostí. I my jsme si v každém z videí našli nové postřehy, které nás zaujaly nebo nám nasadily brouka do hlavy.

Poutač: Facebook

Přidejte se k nám!

Rádi objevujete digitální svět a chcete získat více tipů? Staňte se součástí skupiny Digitální doteky na Facebooku, aby vám nic nového neuteklo. Pojďme být v kontaktu!

Chci do komunity

Buďte sami sebou

Videa ze série Kyber tabu jsou vhodná pro všechny: od teenagerů přes dospělé až po seniory. Způsob výkladu a doprovodné vizualizace pomohou všem do témat digitálního světa proniknout.

Kdo pochopí mechanismy a manipulace, které se na internetu vyskytují, vytvoří si proti nim imunitu. Když těmto mechanismům rozumíme, není tak snadné s námi manévrovat, jak si internet přeje.

Můžeme být více sami sebou. A lépe řídit svůj život. Tak neváhejte a věnujte těmto videím chvíli svého času.

Předchozí článek Další článek