Zpět

Uspořádali jsme digitálně komunitní setkání v Brně

Věděli jste, že mnoho organizací, které se věnují vzdělávání v digitálních technologiích a pracují s jejich riziky, pochází z Brna? Patří mezi ně například Zvol si info, Fakescape, Replug me, Nenech to být a řada dalších.

Psal se rok 2019, když jsme si s Petrou uvědomili důležitou věc. Na konferencích a vzdělávacích akcích se setkáváme s vystupujícími, kteří mají podobné profesní naladění a vášeň, ale nemáme možnost se spolu pořádně pobavit a seznámit. Proto jsme začali pořádat komunitní setkání, která se konají jednou ročně v Brně. Kybernetická bezpečnost, digitální technologie ve výuce, potírání dezinformací nebo třeba umělá inteligence, to všechno je nám vlastní.

Pokaždé se sejde jiná parta lidí, povyprávíme si novinky, zážitky, historky a inspirujeme se. Letos se k nám poprvé přidali i zástupci Milionu chvilek pro demokracii za oblast občanské gramotnosti a Prototýpků, kteří u dětí trénují digitální kreativitu a podnikavost. Navštívil nás i Pavel Hodál, učitel a technologický nadšenec, který pořádá vzdělávací akce na rozvoj digitálních dovedností celorepublikového významu.

Potkali jsme se tentokrát v brněnské restauraci Jakoby, kterou máme v oblibě. Až budete v Brně, určitě ji vyzkoušejte!

Komunitní setkání nám pomáhá, aby snažení každého z nás mělo viditelné výsledky a mohli jsme dosahovat svých poslání. Chceme být kolektiv, který mezi sebou nesoutěží. Jsme rádi, že se nám to daří a těšíme se zase příště!

Máme pro vás tip!

Máte podobné profesní zájmy a zájem stát se součástí těchto pravidelných sešlostí? V naší komunitě máme místa dost! Napište nám a my vás rádi přidáme do facebookové skupiny, aby vám příští setkání neuteklo. Těšíme se na zprávu!

Předchozí článek Další článek