Prozradíme vám příběh a poslání vzdělávací značky

Bezmála 5 let jsme pracovali jako nejbližší kolegové a sedávali ve stejné kanceláři. S elánem pracovali na společných vzdělávacích projektech. Na zdi měli nástěnku úspěchů, kterou jsme rádi rozšiřovali. Byli jsme parťáci, ale i oponenti, kteří si nic nedarovali zadarmo a motivovali se být lepší. Náš kolegiální vztah se postupně měnil v přátelství, později v partnerství a nakonec nás osud přivedl do Litomyšle, kde jsme si řekli „ano“. Stále více v nás rostla touha dělat věci po svém a ze svého přesvědčení. Nakonec jsme se odhodlali, vydali se cestou nezávislých profesionálů na volné noze (freelancerů) a začali psát svůj podnikatelský příběh.

„Kdybych měl poradit člověku, který přemýšlí o podnikání, jednu věc, poradil bych mu, ať začne.“

Tomáš Baťa

Poslání naší značky

Záleží nám na místě, kde žijeme. Chceme přispívat k tomu, aby Česko prosperovalo a bylo státem pro budoucnost. Konkurenceschopnost, zdravá demokracie, bezpečí a klid. Toho podle našeho názoru není možné docílit bez špičkového vzdělávání v digitálních technologiích. Vlastní vzdělávací značka je pro nás mnohem víc než prostý byznys. Je to příležitost, jak dosahovat našich ideálů. Tím, co umíme a děláme, posouváme Česko o kousek kupředu. Abychom zde jednou mohli strávit důstojné stáří a naše děti spokojené životy.

Co pro nás znamená freelancing?

Freelancing pro nás znamená příležitost žít život podle vlastních svobodných pravidel. Tato svoboda ale musí být vyvážena disciplínou, sebeřízením a pevnou vůlí. Freelancing je pro nás synonymem neustálého růstu a potřeby učení se novým věcem, protože jen tak můžeme dostát kvality našich služeb a naplňovat naše poslání.

V čem je pro vás freelancer lepší než firma?

Volba mezi freelancerem a firmou závisí především na potřebách vašeho projektu. Naším cílem není s firmami soutěžit. Naopak! Pokud je to potřeba, máme důvěryhodné firemní partnery, se kterými umíme spojit síly pro úspěch vašeho projektu. Hlavní výhodou freelancerů je, že přesně víte, kdo bude za výsledek zodpovědný. Člověk, se kterým komunikujete a vyjednáváte necenění spolupráce, je současně ten, kdo pro vás pracuje. Není to tak, že na začátku jednáte se špičkovým obchodníkem, ale práci pro vás ve finále odvádí někdo, koho byste si možná sami nevybrali. Freelancer je pro vás bezpečně transparentní.

Příběh Davida

„Je léto 2018. Absolvuji Masarykovu univerzitu, kde jsem se stal specialistou na digitální technologie ve vzdělávání. Rozhoduji se, kam budou směřovat mé další kroky a vybírám si oddělení vzdělávání Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost. Chci ukázat, že státní správa může být inspirativním lídrem. Tvořím vzdělávací kurzy kybernetické bezpečnosti, které se stávají oblíbenými. Za kurz pro děti se mi podaří získat cenu za přínos českému vzdělávání. Mám radost, že se mi daří dělat státní správě dobré jméno i přes všechny překážky, které klade. Uběhnou ale čtyři roky a moje touha vydat se vlastní cestou je stále silnější. Postavit se na volnou nohu není snadné rozhodnutí. Ale naslouchám vnitřnímu hlasu, odhodlávám se a v roce 2023 začínám pracovat na vlastní vzdělávací značce.“

Zajímavé kurzy, které jsem absolvoval

  • Digital Leadership Masterclass půlroční program od Filipa Dřímalky
  • Cíle digitálních projektů a strategický výzkum od Jana Řezáče
  • Akademie digitální bezpečnosti od Pavla Matějíčka
  • Master in Presentation Skills, týdenní výcvik prezentačních dovedností od Gopas

Medailonek k okopírování

David Kudrna je vzdělávací mikroinfluencer a popularizátor digitálních technologií. Věří, že aby Česko mohlo být konkurenceschopnou, spokojenou a bezpečnou zemí, potřebuje špičkové vzdělávání v digitálních technologiích. Téměř 5 let působil na oddělení vzdělávání Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, kde byl jedním ze zakládajících členů. Díky tomu načerpal unikátní know-how a zkušenosti při vzdělávání v kybernetické bezpečnosti. Věnuje se také vzdělávání v dalších digitálních tématech, mezi které patří i AI. Podařilo se mu získat ocenění od široké veřejnosti za inovace v českém vzdělávání v soutěži Eduína a od Masarykovy univerzity za rozvoj informačního vzdělávání. Je spoluzakladatel vzdělávací značky Kudrna Sobková, která se specializuje na zážitkové vzdělávání pro rozvoj digitálních dovedností. Má za sebou spolupráce pro klienty, mezi které patří například Nadace O2, Nadace Vodafone nebo Nadace České spořitelny.

Příběh Petry

„Je září 2012. Začínám studovat sociální politiku a sociální práci na Ostravské univerzitě. Sama pocházím z Ostravska a chci porozumět lidem, jejich životním situacím a potřebám. Při studiu pochopím, že zvýšit kvalitu života mnoha lidí může vzdělávání. Už při studiu se stávám lektorkou primární prevence ve školách a zaměřují se na technologická témata. To dělám až do roku 2018, kdy mě zaujme Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, který hledá posily na oddělení vzdělávání. Práci získávám. A spolu s ní i příležitost pracovat na vzdělávacích projektech národního významu, setkávat se s inspirativními lidmi a budovat si profesní reputaci. Pak ale dostáváme nápad založit založit vlastní vzdělávací značku, který mě učaruje. Mám chuť a elán pomocí vzdělávání proměňovat svět k lepšímu.“

Zajímavé kurzy, které jsem absolvovala

  • Lektorské dovednosti: Jak udělat z dobrého školení skvělé od Kataríny Kovalčíkové
  • Kreativita jako superschopnost pro každého od Michala Pastiera
  • Doba digitální: Jak pracovat soustředěně a bez vyrušení? od Lukáše Havránka
  • Prince2 Foundation + certifikační zkouška od Gopas
  • Master in Presentation Skills, týdenní výcvik prezentačních dovedností od Gopas

Medailonek k okopírování

Petra Kudrna Sobková je lektorka digitálních technologií a designérka digitálních vzdělávacích produktů. Pět let působila na oddělení vzdělávání Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, kde získala profesní reputaci a řídila vzdělávací projekty národního rozsahu. Propojuje témata kybernetické bezpečnosti s dalšími oblastmi jako digitální rovnováha a produktivita. Věnuje se také rozvoji digitálních kompetencí u dětí, dlouhodobě se zaměřuje na problematiku digitálního dětství a výchovy. Je spoluzakladatelkou vzdělávací značky Kudrna Sobková, která se specializuje na zážitkové vzdělávání pro rozvoj digitálních dovedností. Má za sebou spolupráce pro klienty, mezi které patří například Národní pedagogický institut, Člověk v tísni, Sdružení Via nebo Centrum kybernetické bezpečnosti.

V čem spočívají naše výhody

Partnerská
dynamika

Slýcháme, že jsme skvěle sehraný tým. Platí to jak při tvorbě vzdělávacích produktů, tak na kurzech, které lektorujeme. Díky naší dynamice jsme měli také několikrát možnost zhostit se role moderátorské dvojice na pódiu i ve studiu za mikrofonem.

Odborná
oponentura

Každý máme své zakázky a klienty, oba jsme zkušení odborníci v oboru. Vzájemně si poskytujeme zpětnou vazbu a nastavujeme zrcadlo. I díky tomu jsou produkty, které pro vás tvoříme, lepší. Stejně tak si dokážeme pomoct, pokud jednomu z nás dojdou nápady.

Dlouhodobá
zastupitelnost

Svět a život jsou nepředvídatelné. Stát se může cokoliv. Protože úzce spolupracujeme, jsme vzájemně zastupitelní. Kdyby se cokoliv stalo, nenecháme vás a váš projekt na holičkách. Vždy ho včas a v dojednané kvalitě dokončíme.

Kniha, která nás inspiruje

Naši životní cestu a příběh ovlivnilo několik knih. Jedna z nich ale vyčnívá nad ostatními. Je to Inspirace Baťa od Gabriely Končitíkové. Knihu doporučujeme všem, kdo pokukují po podnikání, ale prozatím nenašli odvahu se do toho pustit. Je psaná skvělým čtivým stylem a pomůže vám ujasnit si pracovní i životní priority. V hektické době, která není vždy růžová, nám tato kniha slouží jako morální kotva a kompas. Kniha vznikla i jako podcastová série. Pokud raději posloucháte, přikládáme odkaz na podcast.

Chci podcast

„Strach zabil více snů než byrokracie a nedostatek kapitálu.“

Tomáš Baťa