Kurz: Jak začít pracovat s AI

Představíme vašim zaměstnancům fenomén AI (umělé inteligence), který hýbe světem, aby vaše firma zůstala konkurenceschopná. Ukážeme, jak ovládat užitečné nástroje, které nám umožňují dělat práci rychleji a lépe. Tohle si vyzkoušíme:

Témata kurzu: Nástroje AI a jak je využívat: audio, video, obrázek, text

7 lekcí umělé inteligence

  • Jak se vyznat v pojmech, faktech a mýtech o AI
  • Jak využít AI při každodenní práci a čím začít
  • Jak s pomocí AI urychlit plnění úkolů a rutiny
  • Jak s pomocí AI tvořit přitažlivé texty
  • Jak s pomocí AI tvořit a vylepšovat obrázky
  • Jak s pomocí AI tvořit videa a pracovat s nimi
  • Jak s pomocí AI automatizovat, co děláme opakovaně
YouTube player

Anotace kurzu k okopírování

Prozkoumejte s námi fascinující svět AI (umělé inteligence). Kurz od vzdělávací značky Kudrna Sobková vám přiblíží, co se pod touto záhadnou zkratkou ukrývá. Ukážeme vám, jak můžete nástroje AI využít ve svůj prospěch při každodenní práci. V 7 lekcích se dozvíte, jak díky nástrojům AI urychlit plnění úkolů, abyste šetřili drahocenný čas. Naučíte se také využívat AI nástroje pro tvorbu atraktivních textů, obrázků a dechberoucích videí. Zjistíte, jak je možné nástroje AI využít pro automatizaci opakovaných činností. Celý kurz je navržen tak, aby posílil vaše digitální sebevědomí, ukázal konkrétní užitek AI pro vaši práci a pomohl začít AI nástroje přirozeně využívat. Vyvrátíme společně také některé mýty a obavy. Připravte se na inspirující zážitek, který rozšíří vaše profesní dovednosti a dodá vaší práci nový digitální rozměr.

Nastavíme očekávání

Chceme, aby lidé neměli o AI zkreslené nebo mylné představy. Protože čemu lidé nerozumí, toho se nezřídka bojí. Abychom AI dokázali využít, musíme se jí podívat pod pokličku.

Zvýšíme sebevědomí

Byť to málokdo přizná, lidé mívají pocit frustrace, že na AI nestačí. Mohou být zmatení, že neví, jak začít. A proto nezačnou vůbec. Zapracujeme na zvýšení sebedůvěry a uděláme první krok!

Pojmenujeme užitek

Aby lidé získali vnitřní motivaci a začali používat nástroje AI pro svoji práci, musí chápat, jaký jim přinesou užitek. Užitek může mít rozmanité podoby. Budeme je hledat a pojmenovávat.

Natrénujeme ovládání

Vyzkoušeli jsme desítky AI nástrojů. Ušetříme lidem čas, ukážeme si ty zajímavé a naučíme se s nimi pracovat. Ukážeme si také, jak nové nástroje, které rostou jako houby po dešti, vyhledávat.

„Pákou pokroku je touha lidí být nepostradatelnými, jeho brzdou je však jejich potřeba zůstat nepostradatelnými.“

Tomáš Baťa

5 tipů pro osobnostní rozvoj v době AI

O digitálních technologiích přemýšlíme z různých úhlů pohledu. AI není výjimkou. Abychom dokázali její potenciál využívat, je potřeba dbát i na svůj osobností rozvoj. Jak s AI účinně pracovat, ale současně nezakrnět? Čemu se vyplatí věnovat energii v éře AI? Připravili jsme doporučení pro práci s generativními nástroji, jako je ChatGPT.

Chci tipy

Co se o nás říká

„Pan Kudrna je velice spolehlivý. Dodrží, co slíbí a udělá to včas. Je to ten typ člověka, kterému když dáte úkol, můžete to pustit z hlavy. Zajímá se o nové věci, ale s potřebnou mírou kritiky. Není zaslepeným zastáncem všeho nového a snaží se o věcech přemýšlet z různých pohledů.“

Václav Maněna
Specialista on-line vzdělávání

„Ve spolupráci s Davidem a Petrou jsme představili našim seniorům téma umělé inteligence. Oba dva jsou pro nás zárukou profesionality. Dokážou i odborná témata z oblasti digitální bezpečnosti a umělé inteligence vysvětlit srozumitelně, poutavě a na míru cílové skupině, což je jejich velká deviza. Nebojí se záludných otázek v rámci žhavé diskuze. Těšíme se na další spolupráci.“

Gabriela Švagrová
Provozní ředitelka, Nadace Charty 77

Na co se nejčastěji ptáte

Pro koho je kurz vhodný?

Kurz je určen především zaměstnancům firem, státních a nestátních organizací na administrativních pozicích, kteří pracují s počítačem a internetem, ale prozatím neměli příležitost do světa AI proniknout.

Kdo si může kurz objednat?

Kurz je určen všem firmám, státním i nestátním neziskovým organizacím. Pokud hledáte kurz pro své zaměstnance, neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím formuláře nebo e-mailu. Kurzy realizujeme prezenčně i jako webináře. Témata i formu přizpůsobíme vašim potřebám.

Co od nás potřebujete k realizaci?

Pokud se jedná o prezenční kurz, potřebujeme odpovídající prostor s dataprojektorem a přístupem na internet. Každý účastník kurzu potřebuje počítač s přístupem na internet. V případě webinářů od nás získáte link, který zašlete účastníkům kurzu. Vše ostatní necháte na nás.

Kolik to stojí

Vždy záleží na individuální situaci klienta, jeho speciálních očekáváních a přáních. Chápeme ale, že je pro vás důležité znát alespoň přibližné ceny pro realizaci kurzu. Proto uvádíme dvě modelové kalkulace, které jsou v praxi nejčastější:

On-line realizace

2 hodiny

30 účastníků

obvykle 6 000 Kč*

*cena bez DPH, nejsme plátci

Off-line realizace

3 hodiny

30 účastníků

obvykle 17 000 Kč*

*cena bez DPH, nejsme plátci

Pojďme to probrat

Chcete vědět víc? Rádi odpovíme na vaše dotazy nebo vyjasníme případné obavy. Oslovit nás můžete mailem, telefonicky i přes kontaktní formulář. Na zprávy reagujeme obratem.