Kurz: Jak žít a přežít v kyberprostoru

Zážitkový kurz kybernetické bezpečnosti, který zaměstnance nadchne, promění jejich chování a ve výsledku zvýší bezpečnost vaší firmy. Takhle si kurz pochvalovali účastníci:

Ukázka zpětné vazby od účastníků kurzu na téma kybernetická bezpečnost. Pochvalují si interaktivitu a užitečnost.

9 lekcí kybernetické bezpečnosti

  • Jak kybernetická bezpečnost (ne)funguje
  • Jak hackeři kradou a prolamují hesla
  • Jak hackeři manipulují s lidmi a proč se jim to daří
  • Jak hackeři umí hacknout i ledničku nebo hračku
  • Jak jsou USB zařízení nebezpečná a špionáž
  • Jak automatizovat práci s hesly
  • Jak si lépe zabezpečit mobilní zařízení
  • Jak zvýšit své soukromí v kyberprostoru
  • Jak může být nebezpečný i soubor Excel
YouTube player

Anotace kurzu k okopírování

Kybernetická bezpečnost jako zážitek?! Kurz od vzdělávací značky Kudrna Sobková proměňuje kybernetickou bezpečnost z povinného školení na inspirující a motivující zkušenost. V 9 lekcích postupně zabrousíme například do bezpečnosti mobilních telefonů, plateb, soukromí na internetu nebo třeba telefonních podvodů. Ukážeme si také, jak hackeři mohou prolamovat hesla nebo manipulovat s lidmi a proč se jim to daří. Účastníci kurzu získávají praktické znalosti a dovednosti, které okamžitě aplikují ve svém pracovním i osobním životě. Kurz také překypuje interaktivními prvky, včetně ukázek, meme, kuriozit a příběhů, které zajišťují, že se lidé nejen učí, ale i pobaví. Jeden z účastníků kurzu dokonce prohlásil, že to bylo „nejlepší celodenní školení všech dob.“

91 % kyberútoků

91 % kybernetických útoků začíná e-mailem. Útok hrubou silou trvá i desítky hodin s nejistým výsledkem. Připravit podvodný e-mail a nachytat na něj stovky lidí několik minut.

40 % občanů

40 % českých občanů nemá ani základní digitální dovednosti. Nedostatečná úroveň digitální gramotnosti přispívá k oslabení kybernetické bezpečnosti vaší organizace.

46 % Incidentů

46 % všech bezpečnostních incidentů způsobí zaměstnanci. Často nevědomostí nebo neopatrností. Těmto situacím můžete předcházet účinným vzděláváním.

40 % organizací

40 % organizací se potýká s tím, že zaměstnanec způsobí bezpečnostní incident a poté ho zatají. Učíme zaměstnance, že bezpečnost organizace je výsledkem společné práce.

Zapomeňte na nudné prezentace plné odrážek

Čeká vás nálož ukázek, meme, kuriozit, vtipů a příběhů, díky kterým nebude kybernetická bezpečnost jen povinnost a strašák. Zaměstnanci problematiku pochopí v souvislostech. Až půjdete okolo zasedačky, uslyšíte smích. Kybernetickou bezpečnost nezesměšňujeme, ale mluvíme o ní lidsky a srozumitelně.

Dáváme praktické tipy a triky

Důležitou součástí kurzu je objevování a zkoušení jednoduchých on-line služeb, aplikací a nástrojů, které mohou zvýšit naši bezpečnost v kyberprostoru. Zpravidla alespoň jeden z účastníků kurzu zjistí, že jeho on-line účty jsou v ohrožení.

Motivujeme aktivizační soutěží

V práci zaměstnanec, doma rodič. Aby byl kurz ještě záživnější, soutěžíme v něm o naučné Kyberpohádky pro děti. Už při prvním zapojení měla tahle motivační odměna ohromný ohlas, proto soutěž o tuto krásnou knížku nechybí při žádném kurzu. Někdy si ji vítěz nechá pro sebe, jindy ji účastníci věnují firemní školce. Kyberpohádky mají i audioverzi. Charismatický hlas jim propůjčil Petr Stach, kterého znáte z českých kriminálek.

Chci audioverzi

Co se o nás říká

„Pan Kudrna lektoroval část našeho akreditovaného kurzu pro ICT koordinátory zaměřenou na oblast kybernetické bezpečnosti. Jeho odborné znalosti, ale také lidský přístup včetně profesionálně připravených materiálů, byly vysoce oceněny účastníky kurzu. Budeme velmi rádi, pokud s námi bude pan Kudrna i nadále spolupracovat.“

Jan Krätzer
Výkonný ředitel, INFRA

„S panem Kudrnou jsme spolupracovali opakovaně. Vždy byl pečlivě připraven a svým projevem i volbou témat uměl zaujmout jak studenty, tak zkušenější obecenstvo z řad akademiků. Ukázal nám, co to opravdu znamená kybernetická bezpečnost. Věcnost, spolehlivost a vstřícnost jsou další atributy, které spolupráci s panem Kudrnou vystihují.“

Marija Šupicová
Odborná pracovnice, Knihovna Mendelu

Na co se nejčastěji ptáte

Kdo si může kurz objednat?

Kurz je určen všem firmám, státním i nestátním neziskovým organizacím, které chtějí proškolit své zaměstnance v základních uživatelských tématech kybernetické bezpečnosti, a získat tak náskok proti hackerům. Pokud hledáte kurz pro své zaměstnance, neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím formuláře nebo e-mailu. Kurzy realizujeme prezenčně i jako webináře. Témata i formu přizpůsobíme vašim potřebám.

V čem jste lepší než naši ajťáci?

Jsme jejich parťáci! Vzdělávání v kybernetické bezpečnosti je specializace jako každá jiná. Záleží nejen na informacích, které se k účastníkům kurzu předáváme, ale také na formě, která je musí především zaujmout. Nemluvíme technickým jazykem, proto nám porozumí i ti, kteří nemají hlubší technické znalosti. Neříkáme pouze co je potřeba dělat, ale současně ukazujeme, jak na to. Motivujeme k dalšímu získávání znalostí, což je pro kybernetickou bezpečnost klíčové.

Co od nás potřebujete k realizaci?

Pokud se jedná o prezenční kurz, potřebujeme odpovídající prostor s dataprojektorem a přístupem na internet. V případě webinářů od nás získáte link, který zašlete účastníkům kurzu. Vše ostatní necháte na nás.

Kolik to stojí

Vždy záleží na individuální situaci klienta, jeho speciálních očekáváních a přáních. Chápeme ale, že je pro vás důležité znát alespoň přibližné ceny pro realizaci kurzu. Proto uvádíme dvě modelové kalkulace, které jsou v praxi nejčastější:

On-line realizace

2 hodiny

50 účastníků

obvykle 8 000 Kč*

*cena bez DPH, nejsme plátci

Off-line realizace

4 hodiny

30 účastníků

obvykle 23 000 Kč*

*cena bez DPH, nejsme plátci

Pojďme to probrat

Chcete vědět víc? Rádi odpovíme na vaše dotazy nebo vyjasníme případné obavy. Oslovit nás můžete mailem, telefonicky i přes kontaktní formulář. Na zprávy reagujeme obratem.