Zpět

Fakt, jo?! On-line trénink ověřování informací

Nikdo z nás není imunní vůči informačnímu smogu. Konzumujeme informace různé kvality, které nás formují, ovlivňují naše nálady a v konečném důsledku i postoje a rozhodování. Ověřování úplnosti a důvěryhodnosti informace není snadná disciplína. Musíme ale hledat způsoby, jak se v ní zlepšovat. A to v každém věku.

Když nás organizace Elpida a Transitions Online přizvaly, abychom se stali součástí vzdělávacího projektu Fakt, jo?!, neváhali jsme ani minutu! Cílem projektu je zvýšit informační a mediální odolnost českých seniorů a moc se nám líbil jeho popularizačně naučný charakter.

Po velkých přípravách je hotovo a my s radostí sdílíme krásné výstupy, které najdete na webové stránce projektu. My jsme tvořili interaktivní kvíz a pět atraktivních on-line kurzů, které pomáhají aktivovat naše kritické myšlení. Jedním z výstupů projektu je také hudební videoklip, který si budete určitě broukat i vy:

YouTube player


Děkujeme za příležitost přidat ruku k dílu a přejeme vzdělávacímu projektu všechno nejlepší! Věříme, že mnoha lidem pomůže lépe ověřovat informace. Protože život je moc krátký na to, abychom si nedůvěryhodnými informacemi kazili náladu!

Máme pro vás tip!

Jsme zkušení tvůrci vzdělávacích materiálů a on-line kurzů. Rádi se s vámi o naše znalosti a dovednosti podělíme. Ukážeme vám, jak atraktivní vzdělávací materiály vytvářet, abyste nepromarnili čas ani peníze. Můžete si objednat na náš vlastní kurz: Jak tvořit oblíbené on-line kurzy.

Předchozí článek Další článek